fbpx

PIENIŃSKI PARK NARODOWY

Pieniński Park Narodowy został utworzony w 1932 r., jako pierwszy w Polsce Park Narodowy zajmujący przygraniczne tereny (Polska i ówczesna Czechosłowacja). Chcąc poznać jego historię najlepiej udać się do Muzeum PPN w Krościenku nad Dunajcem. Natomiast, aby zobaczyć największe jego atrakcje, najlepiej wyruszyć na szlak. Niewątpliwie zapierający dech w piersiach widok możemy podziwiać z galerii widokowych na szczycie Trzech Koron czy Sokolicy. Warto zwiedzić ruiny zamku Czorsztyńskiego, a także Zamku Pienińskiego z Grotą Św. Kingi. Po długich wędrówkach możemy wypocząć w jednym z dwóch schronisk: Trzy Korony lub Orlica, skosztować regionalnych specjałów w leżącym u stóp Pienin uzdrowisku Szczawnica lub zrelaksować się na spływie Dunajcem słuchając flisackich opowieści.

PROGRAM:

 • Wyjazd spod szkoły w godzinach porannych.
 • Muzeum Pienińskiego Parku Narodowego – zwiedzanie muzeum będzie wstępem do poznawania Pienin. Nasz przewodnik pokaże dzieciom makietę polskich gór i opowie o Pienińskim Parku Narodowym, o jego faunie i florze, a także reliktową sosnę, która jeszcze niedawno rosła na Sokolicy, a po niedawnym wypadku została przeniesiona do Muzeum.
 • Piesze przejście trasą prowadzącą z Krościenka na przełęcz Szopka, następnie na Trzy Korony – najwyższy szczyt Parku i Sokolicę. Zejdziemy do Szczawnicy. Trasa liczy około 12 km i zajmie nam około 6 h (wszystko zależy od grupy). Na trasie przewidywane są przerwy.
 • Spacer po Szczawnicy i czas na zasłużone lody!
 • Powrót do szkoły w godzinach popołudniowych.

W CENIE:

Transport autokarem/busem, ubezpieczenie NNW, opieka pilota- przewodnika, bilety wstępu do Muzeum Pienińskiego PN, na teren Pienińskiego PN.

CENA

od ... PLN

* Z powodu epidemii Covid-19 i dynamicznie zmieniającej się sytuacji podmiotów działających w turystyce (hoteli, firm transportowych, atrakcji turystycznych) informujemy, iż imprezy będą kalkulowane na bieżąco, po potwierdzeniu kosztów usług i dostępności u naszych kontrahentów.

*przy grupie minimum 45-osobowej – mniejsze grupy prosimy o kontakt

MASZ PYTANIE?

OPCJE DODATKOWE:

 • Ognisko
 • Spływ Dunajcem

UWAGA:

 • Cena kalkulowana dla grup wyjeżdżających z Nowego Sącza i okolic (w promieniu do 20 km). Chętnie przygotujemy ofertę dla grup z innych miejscowości — napisz do nas i pamiętaj, nie zawsze będzie to oznaczać podwyżkę ceny, wszytko zależy od miejsca wyjazdu.
 • Gratisy dla grup: grupy szkolne – 1 opiekun na 15 uczniów + kierownik wycieczki, pielgrzymki — opiekun duchowny, grupy dorosłych i mieszane — kierownik wycieczki.
 • Z powodu epidemii Covid-19 i dynamicznie zmieniającej się sytuacji podmiotów gospodarczych, również działających w turystyce (hoteli, firm transportowych, atrakcji turystycznych) informujemy, iż imprezy będą kalkulowane na bieżąco, po potwierdzeniu kosztów usług i dostępności u naszych kontrahentów. Prosimy o wyrozumiałość gdyż działania te mają na celu przede wszystkim troskę o Państwa, aby dostać wiążącą ofertę, skontaktuj się z nami.
 • Zastrzegamy sobie prawo do zmian kolejności zwiedzania, a także zmian wynikających z niedostępności danych obiektów lub życzeń danej grupy. Wszystko uzgodnimy razem przed rozpoczęciem wycieczki.
 • Posiadacie własny transport? Napisz do nas, a my skalkulujemy cenę wycieczki, uwzględniając Wasz autokar.