fbpx

KRAKÓW KLASYCZNY

Kraków niejedno ma oblicze. To miasto stare, duże i piękne. Ma wiele zabytków i jeszcze więcej ciekawych historii i legend. Jest tu dużo ciekawych muzeów, galerii, kościołów i innych atrakcji, dla dużych i małych. Dziś chcemy zabrać Was na wycieczkę po Krakowie klasycznym — zobaczycie to, co najważniejsze. W planie słynne krakowskie podziemia z bardzo ciekawą i nie oczywistą, interaktywną wystawą pokazującą Kraków średniowieczny. Będzie też spacer po najpiękniejszych zakątkach Starego Miasta, będą wnętrza kościoła Mariackiego i słynny ołtarz Wita Stwosza. Dotrzemy też na wzgórze Wawelskie, by zobaczyć zamek, katedrę i oczywiście smoka!

PROGRAM:

 • Wyjazd z Nowego Sącza o godzinie 7.
 • Spacer po Stary Mieście. Spacer zaczniemy od wzgórza Wawelskiego, gdzie z zewnątrz zobaczymy zamek, wejdziemy do Katedry i zajrzymy do Smoka Wawelskiego. Następnie przejdziemy dawnym Traktem Królewskim, przez ulicę Grodzką ku rynkowi. Na trasie Kościół św. Piotra i Pawła i Plac Dietla. Dalej Okno Papieskie i dzielnica Uniwersytecka z Ogrodem Profesorów i Collegium Maius. Na rynku zobaczymy Wieżę Ratuszową, sukiennice, Pomnik Adama Mickiewicza, Kościół św. Wojciecha, Kościół Mariacki i zabytkowe kamieniczki. Przejdziemy ulicą Floriańską, by zobaczyć, między innymi Dom Jana Matejki oraz Piwnicę pod Baranami. Na końcu ulicy Floriańskiej przejdziemy przez Bramę Floriańską, by zobaczyć Barbakan i Pomnik Grunwaldzki.
 • Czas wolny na rynku.
 • Zwiedzanie wnętrz Kościoła Mariackiego z Ołtarzem Wita Stwosza.
 • Muzeum Historyczne Miasta Krakowa – zwiedzanie zabytkowych podziemi rynku z interaktywną wystawą.
 • Powrót w godzinach wieczornych.

W CENIE:

Transport autokarem/busem, ubezpieczenie NNW, opieka pilota-przewodnika, bilety wstępu: Kościół Mariacki, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa – Podziemia.

CENA

od ... PLN

* Z powodu epidemii Covid-19 i dynamicznie zmieniającej się sytuacji podmiotów działających w turystyce (hoteli, firm transportowych, atrakcji turystycznych) informujemy, iż imprezy będą kalkulowane na bieżąco, po potwierdzeniu kosztów usług i dostępności u naszych kontrahentów.

*przy grupie minimum 45-osobowej – mniejsze grupy prosimy o kontakt

MASZ PYTANIE?

OPCJE DODATKOWE:

Wawel – zwiedzanie wnętrz

Muzeum Jana Matejki

Galeria Sztuki Polskiej w Sukiennicach

Muzeum Czartoryskich

Spektakl w Teatrze

HistoryLand

UWAGA:

 • Cena kalkulowana dla grup wyjeżdżających z Nowego Sącza i okolic (w promieniu do 20 km). Chętnie przygotujemy ofertę dla grup z innych miejscowości — napisz do nas i pamiętaj, nie zawsze będzie to oznaczać podwyżkę ceny, wszytko zależy od miejsca wyjazdu.
 • Gratisy dla grup: grupy szkolne – 1 opiekun na 15 uczniów + kierownik wycieczki, pielgrzymki — opiekun duchowny, grupy dorosłych i mieszane — kierownik wycieczki.
 • Z powodu epidemii Covid-19 i dynamicznie zmieniającej się sytuacji podmiotów gospodarczych, również działających w turystyce (hoteli, firm transportowych, atrakcji turystycznych) informujemy, iż imprezy będą kalkulowane na bieżąco, po potwierdzeniu kosztów usług i dostępności u naszych kontrahentów. Prosimy o wyrozumiałość gdyż działania te mają na celu przede wszystkim troskę o Państwa, aby dostać wiążącą ofertę, skontaktuj się z nami.
 • Zastrzegamy sobie prawo do zmian kolejności zwiedzania, a także zmian wynikających z niedostępności danych obiektów lub życzeń danej grupy. Wszystko uzgodnimy razem przed rozpoczęciem wycieczki.
 • Posiadacie własny transport? Napisz do nas, a my skalkulujemy cenę wycieczki, uwzględniając Wasz autokar.