fbpx

KRAKÓW KLASYCZNIE

Wizytówką Krakowa jest Stare Miasto, i to spacer po nim jest krakowskim „Must see”. Jeszcze przed murami, w dawnym mieście Kleparz, mamy plac Matejki, a na nim tak ważny Pomnik Grunwaldzki, dalej fortyfikacja średniowiecznego Krakowa – Barbakan, Mury i ta słynna Brama Floriańska, a za nią same cuda. Przepiękna ulica Floriańska z Domem Matejki i Jamą Michalika. No i Rynek, Kościół Mariacki z cudownym ołtarzem Wita Stwosza, Sukiennice, Wieża Ratuszowa – miejsca, które kojarzą nawet małe dzieci. I jeszcze słynny Adaś, na samym środku rynku. Proponujemy jednak więcej, proponujemy zejść pod rynek, aby zobaczyć, jak Kraków wyglądał w średniowieczu! Gdy już wrócimy na powierzchnię, zobaczymy jeszcze Dzielnicę Uniwersytecką ze słynnym Collegium Maius, okno papieski i Wawel, którego do dziś pilnuje smok.

PROGRAM:

 • Wyjazd z Nowego Sącza o 7:00.
 • Spacer po Stary Mieście (Plac Matejki, Pomnik Grunwaldzki, Barbakan, Brama Floriańska, Teatr Słowackiego, Mury Miejskie, ul. Floriańska, Rynek i jego kamienice, Kościół Mariacki, Sukiennice, Pomnik Adama Mickiewicza, Ratusz, Collegium Maius, Ogród Profesorów, Klasztor franciszkanów, Okno Papieskie, Plac Dietla, Kościół Piotra i Pawła, Wawel i Smok Wawelski) zwiedzanie z zewnątrz.
 • Wnętrza Kościoła Mariackiego.
 • Muzeum Historyczne Miasta Krakowa – podziemia rynku.
 • Wejście na Kopiec Kraka.

W CENIE:

Przejazd autokarem, opieka pilota-przewodnika, ubezpieczenie, wstęp do Kościoła Mariackiego i Muzeum Historycznego w Podziemiach rynku

CENA

od ... PLN

* Z powodu epidemii Covid-19 i dynamicznie zmieniającej się sytuacji podmiotów działających w turystyce (hoteli, firm transportowych, atrakcji turystycznych) informujemy, iż imprezy będą kalkulowane na bieżąco, po potwierdzeniu kosztów usług i dostępności u naszych kontrahentów.

*przy grupie minimum 45-osobowej – mniejsze grupy prosimy o kontakt

MASZ PYTANIE?

OPCJE DODATKOWE:

 • Zwiedzanie Wawelu, Katedry Wawelskiej, Galerii w Sukiennicach, Muzeum Jana Matejki, Muzeum Czartoryskich,
 • spektakl w wybranym teatrze lub operze (Teatr Słowackiego, Teatr Stu, Bagatela…)
 • obiad lub przerwa na obwarzanki.

UWAGA:

 • Cena kalkulowana dla grup wyjeżdżających z Nowego Sącza i okolic (w promieniu do 20 km). Chętnie przygotujemy ofertę dla grup z innych miejscowości — napisz do nas i pamiętaj, nie zawsze będzie to oznaczać podwyżkę ceny, wszytko zależy od miejsca wyjazdu.
 • Gratisy dla grup: grupy szkolne – 1 opiekun na 15 uczniów + kierownik wycieczki, pielgrzymki — opiekun duchowny, grupy dorosłych i mieszane — kierownik wycieczki.
 • Z powodu epidemii Covid-19 i dynamicznie zmieniającej się sytuacji podmiotów gospodarczych, również działających w turystyce (hoteli, firm transportowych, atrakcji turystycznych) informujemy, iż imprezy będą kalkulowane na bieżąco, po potwierdzeniu kosztów usług i dostępności u naszych kontrahentów. Prosimy o wyrozumiałość gdyż działania te mają na celu przede wszystkim troskę o Państwa, aby dostać wiążącą ofertę, skontaktuj się z nami.
 • Zastrzegamy sobie prawo do zmian kolejności zwiedzania, a także zmian wynikających z niedostępności danych obiektów lub życzeń danej grupy. Wszystko uzgodnimy razem przed rozpoczęciem wycieczki.
 • Posiadacie własny transport? Napisz do nas, a my skalkulujemy cenę wycieczki, uwzględniając Wasz autokar.