MAGIA WĘGIER: BASENY, WINO, EGER

Już 5 sierpnia 2023 otwieramy nowy kierunek — Węgry. Zabierzemy Was w trzy fascynujące miejsca, znajdujące się na północy tego kraju, do Miszkolca, Egeru i Doliny Pięknej Pani. Pierwszym punktem wycieczki będzie kąpiel w tryskających z głębi gór Bukowych wodach termalnych! Baseny w Miszkolcu ukryte są w liczących setki tysięcy lat, naturalnych skalnych grotach! To jedyny w swoim rodzaju relaks i odprężenie, wody termalne korzystnie wpływają na zdrowie i dobre samopoczucie. W Egerze odkryjemy urokliwe zakątki miasta, jego historię i perełki architektury. Wycieczkę zakończymy w Dolinie Pięknej Pani, w zabytkowej piwniczce, gdzie degustować będziemy lokalne wino, przegryzając je węgierski bograczem.

PROGRAM:

  • 5:00 – Wyjazd z Nowego Sącza (ul. Morawskiego) – na zbiórkę należy przybyć 15 minut przed odjazdem. Przejazd do Miszkolca.

  • Baseny termalne Barlangfürdővé w Miszkolcu – 3-godzinny pobyt. To jedyne w swoim rodzaju baseny zlokalizowane w naturalnych, liczących setki tysięcy lat grotach skalnych. W Miszkolcu czekają na Was m.in. baseny wewnętrzne z wodami leczniczymi o temperaturze od 29°C do 35°C, basen pod gwiazdami, naturalne wodospady, bicze wodne, czy “rwąca rzeka”.

  • Eger – Spacer, podczas którego zobaczycie zabytki związane z 1000-letnią historią tego miasta – barokowy kościół minorytów, minaret, czyli wysunięty najdalej na północ Europy zabytek turecki, barokowo-rokokowy budynek liceum Karola Eszterházy’ego, neoklasycystyczną bazylikę, czy eklektyczny ratusz. Wędrując wąskimi uliczkami będziemy szukać “magii Węgier”.

  • Degustacja wina w Dolinie Pięknej Pani – w zabytkowej, klimatycznej piwniczce weźmiemy udział w prowadzonej degustacji lokalnych win. Spróbujemy zarówno tych słodkich, jak i tych wytrawnych trunków, białych i czerwonych. Każdy znajdzie coś dla siebie. Wszyscy też będą mogli się posilić tradycyjnym węgierskim daniem – bograczem.

  • Powrót do Nowego Sącza około północy.

 

CENA

5.08.2023 - 245 zł/os

DODATKOWO PŁATNE:

Degustacja wina, bogracz (tradycyjny węgierski gulasz), zestaw tour-guide - 15 euro/os

W CENIE:

Transport autokarem/busem, ubezpieczenie NNW i KL, opieka pilota-przewodnika, bilety wstępu: Baseny termalne Barlangfürdővé w Miszkolcu.

REZERWACJA

UWAGA:

  • W ciągu 24 h od wypełnienia formularza rezerwacyjnego dostaniesz od nas maila z potwierdzeniem rezerwacji i danymi do wpłaty lub prośbą o kontakt w celu zrealizowania bonu turystycznego.
    Wypełnienie formularza jest jednoznaczne z rezerwacją wstępną miejsca na kuligu. Rezerwacja stała następuje po opłaceniu wycieczki.
    Zastrzegamy sobie prawo do odwołania wycieczki w przypadku nieuzbierania grupy min. 20 osób.