fbpx

PODKARPACIE NA LUZIE

Podkarpacie to niezwykle ciekawy region, który kojarzy się głównie z Bieszczadami, Rzeszowem i Soliną. Tym razem chcemy jednak zabrać Was do jego zachodniej części, w okolice Krosno. Miasteczko związane z postacią Ignacego Łukasiewicza, a także jedną z najsłynniejszych hut szkła w Polsce, jest małe, ale ciekawe. Krosno ma też ciekawe otoczenie. Niedaleko znajduje się Rezerwat Prządki, który chroni niezwykłe formacje skalane. Podczas spokojnego spaceru zobaczymy skały przypominające bohaterów okolicznych legend. Krosno otaczają też podkarpackie winnice — zwiedzimy jedną z nich. Na koniec zostawiamy zamek, który należał kiedyś do Aleksandra Fredry. Artysta inspirując się dokumentami znalezionymi na zamku napisał “Zemstę”.

PROGRAM:

  • Wyjazd z Nowego Sącza o 8:00
  • Leniwy spacer przez leniwe miasto.

Wycieczkę zaczniemy od Krosna, małego leniwego miasteczka, które kryje w sobie skarby. Krosno to przecież Stolica Szkła i miasto bliskie Ignacemu Łukasiewiczowi. Zobaczymy Rynek z pięknymi kamieniczkami i nową makietą, pod Pomnikiem Piotrusia usłyszymy jego historię, zobaczymy krośnieńską farę i klasztor oo. jezuitów z barokową Kaplicą Oświęcimskich i oczywiście Hutę Szkła. Będzie też czas na kawę!

  • Legendarne głazy

Z miasta przeniesiemy się ku bardziej przyrodniczym atrakcją. Pierwsza z nich to rezerwat “Prządki” z legendarnymi głazami. Wszystkie głazy chronione w rezerwacie mają niezwykłe kształty, które rozbudzają wyobraźnie już od setek lat! I od setek lat krążą o nich legendy!

  • Popołudnie w winnicy

To kolejna atrakcja przyrodnicza. Stworzona jednak ręką ludzką. Weźmiemy Was na spacer po jednej z podkarpackich winnic (a Podkarpacie z produkcji wina słynie) z pięknym widokiem na okolicę. Zapewniamy też degustację lokalnych wyrobów!

  • Wieczór na Zamku Fredry

I na koniec podkarpacka perełka! Zamek Kamieniec w Odrzykoniu. A właściwie to na granicy Odrzykonia i Korczyny. Swego czasu należał do Aleksandra Fredry i to podobno jego historia zainspirowała artystę do napisania “Zemsty”. W zamku znajduje się wiele nawiązań do Fredry, ale i średniowieczna sala tortur. Na zakończenie dnia proponujemy wspólne ognisko na zamkowym dziedzińcu!

  • Powrót w godzinach wieczornych.

W CENIE:

Przejazd autokarem/busem, ubezpieczenie NNW, opieka pilota, degustacja wina w winnicy, wstęp na Zamek Kamieniec, ognisko – bez prowiantu.

OFERTA NIE ZAWIERA:

Prowiantu na ognisko we własnym zakresie — zabierz kiełbasę, bułkę, dodatki i coś do picia.

15.08.2020

DOROŚLI: 99 ZŁ
DZIECI: 85 ZŁ

MASZ PYTANIE?

UWAGA:

MIEJSCA WYJAZDU:

NOWY SĄCZ ul. Morawskiego – 8:00

LIBRANTOWA Szkoła – 8:15

KONIUSZOWA 8:10

MOGILNO 8:15 – 15 zł/os

KORZENNA 8:25

GORLICE – 8:50

GRYBÓW 8:30


MIEJSCA WYJAZDU za dopłatą przy min. 8 os:

BRZESKO – 6:50 – 55 zł/os

ŁOSOSINA DOLNA – 7:30 – 35 zł/os

TĘGOBORZE – 7:35 – 35 zł/os

WIELOGŁOWY – 7:45 – 15 zł/os

ŁĄCKO 7:20 – 55 zł/os

STARY SĄCZ – 7:30 – 15 zł/os