fbpx

Praga i Adršpach

Zapraszamy Cię na magiczną podróż do Pragi – miasta pełnego historii, niepowtarzalnego uroku i niezapomnianych wrażeń! Odkryj piękno Hradczan z imponującą Katedrą św. Wita, spaceruj po zabytkowej Małej Stranie, podziwiaj panoramę Starego Miasta z Wzgórza Wyszehradzkiego, zrelaksuj się na rejsie po Wełtawie! Czekają na Ciebie zabytkowe uliczki, malownicze mosty i czeska gościnność. Będziemy biesiadować przy lokalnej muzyce i cieszyć się wiosną w stolicy Czech. Zwiedzimy też malownicze Skalne Miasto Adršpach.

TERMINY:

 • 12-14.04.2024

PROGRAM:

I DZIEŃ

 • Wyjazd z Nowego Sącza, Tarnowa i Brzeska. Przejazd do Adršpach.
 • Skalne Miasto Adršpach – spacer po niezwykłym Skalnym Mieście wyrzeźbionym siłami natury. Wędrując ścieżkami narodowego rezerwatu przyrody Skał Adrszpasko-Teplickich poczujemy się jakbyśmy przekroczyli wrota baśniowego świata. Będziemy oglądać wznoszące się na niemal 80 m skały, spadający z 16 m wodospad czy Wilczy Wąwóz. Przeciśniemy się przez skalny labirynt, a na końcu spojrzymy na skalne jeziorko.
 • Długość trasy: ok. 6 km
 • Trasa: https://pl.mapy.cz/s/janazevuse
 • Rejs łódką po Skalnym Jeziorku – po spacerze i krótkim odpoczynku wsiądziemy do łódek, by z poziomu tafli wody oglądać przyrodę, zarówno te nieożywioną — majestatyczne skały, jak i ożywioną, lokalne zwierzęta i piękne rośliny. 
 • Czas wolny – po rejsie każdy będzie miał czas na zakup pamiątek, smakowanie lokalnych specjałów czy kufel czeskiego piwa. 
 • Nocleg po stronie polskiej, kolacja i wspólna integracja.

II DZIEŃ

 • Przejazd do Pragi.
 • Hradczany – zwiedzanie królewskiej dzielnicy z Katedrą św. Wita, Starym Pałacem Królewskim, Bazyliką św. Jerzego i Złota Uliczką.
 • Mała Strana – spacer po zabytkowej dzielnicy Pragi położonej na lewym brzegu Wełtawy, na wzgórzu, z którego oglądać będziemy panoramę Starego Miasta. Zobaczymy też okazałe pałace i ogrody praskich arystokratów, barokowy kościół św. Mikołaja, czy słynną ścianę Lenona.
 • Wzgórze Wyszehradzkie – popołudniowy spacer po wzgórzu górującym nad miastem. Zobaczymy Rotundę św. Marcina, Bazylikę św. Piotra i Pawła i przejdziemy po murach, by podziwiać Pragę oraz Wełtawę.
 • Czeska kolacja w restauracji z występem folklorystycznym i czeską muzyką!

III DZIEŃ

 • Śniadanie. 
 • Stare Miasto – zwiedzanie gotyckiego Starego Miasta zaczniemy od spaceru po słynnym Moście Karola. Zobaczymy także Plac Wacława, Muzeum Narodowe z zewnątrz, pomnik św. Wacława, Bramę Prochową, Rynek Staromiejski z Ratuszem i zegarem Orloj.
 • Rejs Statkiem po Wełtawie.
 • Czas wolny
 • Powrót w godzinach nocnych.

CENA

1 200 zł + 730 KCZ
Przy zapisie płatna zaliczka - 360 zł, reszta na miesiąc przed wycieczką (nie wcześniej)

CENA W PLN:

Transport, ubezpieczenie NNW i KL, opieka pilota, lokalni przewodnicy, 1 nocleg z kolacją w PL, 1 nocleg z kolacją regionalną z muzyką, 2 śniadania, rejs statkiem TFP, TFG.

CENA W EURO:

bilety wstępu: Hradczany, Skalne Miasto, rejs łódką – 730 KCZ płatne w autokarze

WYCIECZKA REALIZOWANA PRZY WSPÓŁPRACY:

REZERWACJA:

W ciągu 48 h od wypełnienia formularza rezerwacyjnego dostaniesz od nas maila z potwierdzeniem rezerwacji i danymi do wpłaty.
Wypełnienie formularza jest jednoznaczne z rezerwacją wstępną miejsca na wycieczce. Rezerwacja stała następuje po wpłaceniu zaliczki. Masz na to 3 dni robocze od momentu otrzymania maila z potwierdzeniem.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

Rekomendujemy zabranie ze sobą korony czeskie (CZK). W większości miejsc akceptowane są także karty płatnicze, jednak warto mieć trochę gotówki na mniejsze zakupy czy lokalne atrakcje.

Dla obywateli Unii Europejskiej wystarczy ważny dowód osobisty lub paszport. Jeśli jesteś spoza UE, upewnij się, że posiadasz wymagane wizy przed podróżą. Pamiętaj także o sprawdzeniu terminu ważności dokumentów (min. 6 miesięcy). Dzieci powinny posiadać dowody osobiste lub paszporty, a jeśli nie podróżują z opiekunami prawnymi to także zgodę opiekunów prawnych na wyjazd. Gdy dziecko podróżuje z jednym z rodziców/opiekunów, powinno posiadać zgodę drugiego rodzica/opiekuna.

Kwiecień to w Pradze początek wiosny. Średnie temperatury wahają się między 6°C a 16°C. Warto przygotować się na słoneczną pogodę, ale i zabrać ze sobą lekką kurtkę i parasol. W Skalnym Mieście przydadzą się wygodne, sportowe buty i odpowiednie ubranie.

Przygotuj się na różnorodne warunki. Warto zabrać ze sobą wymagane dokumenty, odpowiednią ilość gotówki i kartę płatniczą. Dodatkowo, pamiętaj o ubraniach dostosowanych do wędrówek górskich, obuwie trekkingowe, kurtkę przeciwdeszczową, krem przeciwsłoneczny i aparat fotograficzny.