fbpx

Praga - Miasto Stu Wież

Magiczna podróż do Pragi – miasta pełnego historii, niepowtarzalnego uroku i niezapomnianych wrażeń! Odkryj piękno Hradczan z imponującą Katedrą św. Wita, spaceruj po zabytkowej Małej Stranie, podziwiaj panoramę Starego Miasta z Wzgórza Wyszehradzkiego, zrelaksuj się na rejsie po Wełtawie! Czekają na Ciebie zabytkowe uliczki, malownicze mosty i czeska gościnność. Będziemy biesiadować przy lokalnej muzyce i cieszyć się wiosną w stolicy Czech.

TERMINY:

  • 22-23.06.2024 – brak miejsc

PROGRAM:

I DZIEŃ

  • Rejs Statkiem po Wełtawie.
  • Hradczany – zwiedzanie królewskiej dzielnicy z Katedrą św. Wita, Starym Pałacem Królewskim, Bazyliką św. Jerzego i Złota Uliczką.
  • Mała Strana – spacer po zabytkowej dzielnicy Pragi położonej na lewym brzegu Wełtawy, na wzgórzu, z którego oglądać będziemy panoramę Starego Miasta. Zobaczymy też okazałe pałace i ogrody praskich arystokratów, barokowy kościół św. Mikołaja, czy słynną ścianę Lenona.
  • Przejazd do hotelu, kolacja z czeskim piwem, wieczorek integracyjny z tańcami.
 
 

II DZIEŃ

  • Śniadanie. 
  • Wzgórze Wyszehradzkie – popołudniowy spacer po wzgórzu górującym nad miastem. Zobaczymy Rotundę św. Marcina, Bazylikę św. Piotra i Pawła i przejdziemy po murach, by podziwiać Pragę oraz Wełtawę.
  • Stare Miasto – zwiedzanie gotyckiego Starego Miasta zaczniemy od spaceru po słynnym Moście Karola. Zobaczymy także Plac Wacława, Muzeum Narodowe z zewnątrz, pomnik św. Wacława, Bramę Prochową, Rynek Staromiejski z Ratuszem i zegarem Orloj.
  • Czas wolny
  • Powrót w godzinach nocnych.

CENA

995 zł
Przy zapisie płatna zaliczka - 290 zł, reszta na miesiąc przed wycieczką (nie wcześniej)

Bilety w cenie!

CENA W PLN:

Transport, ubezpieczenie NNW i KL, opieka pilota, lokalni przewodnicy, 1 nocleg z obiadokolacją i śniadaniem, bilety wstępu: Hradczany, rejs statkiem TFP, TFG.

WYCIECZKA REALIZOWANA PRZY WSPÓŁPRACY:

GMINNY OŚRODEK KULTURY W BORZĘCINIE

REZERWACJA:

W ciągu 48 h od wypełnienia formularza rezerwacyjnego dostaniesz od nas maila z potwierdzeniem rezerwacji i danymi do wpłaty.
Wypełnienie formularza jest jednoznaczne z rezerwacją wstępną miejsca na wycieczce. Rezerwacja stała następuje po wpłaceniu zaliczki. Masz na to 3 dni robocze od momentu otrzymania maila z potwierdzeniem.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

Rekomendujemy zabranie ze sobą korony czeskie (CZK). W większości miejsc akceptowane są także karty płatnicze, jednak warto mieć trochę gotówki na mniejsze zakupy czy lokalne atrakcje.

Dla obywateli Unii Europejskiej wystarczy ważny dowód osobisty lub paszport. Jeśli jesteś spoza UE, upewnij się, że posiadasz wymagane wizy przed podróżą. Pamiętaj także o sprawdzeniu terminu ważności dokumentów (min. 6 miesięcy). Dzieci powinny posiadać dowody osobiste lub paszporty, a jeśli nie podróżują z opiekunami prawnymi to także zgodę opiekunów prawnych na wyjazd. Gdy dziecko podróżuje z jednym z rodziców/opiekunów, powinno posiadać zgodę drugiego rodzica/opiekuna.

Kwiecień to w Pradze początek wiosny. Średnie temperatury wahają się między 6°C a 16°C. Warto przygotować się na słoneczną pogodę, ale i zabrać ze sobą lekką kurtkę i parasol. W Skalnym Mieście przydadzą się wygodne, sportowe buty i odpowiednie ubranie.

Przygotuj się na różnorodne warunki. Warto zabrać ze sobą wymagane dokumenty, odpowiednią ilość gotówki i kartę płatniczą. Dodatkowo, pamiętaj o ubraniach dostosowanych do wędrówek górskich, obuwie trekkingowe, kurtkę przeciwdeszczową, krem przeciwsłoneczny i aparat fotograficzny.