fbpx

RUMUNIA

Transylwania to kraina położona w środkowej Rumunii, otoczona górami Karpatami. Znana głównie z mitu o Drakuli, region ten ma bogatą historię i kulturę. Jego krajobrazy są urozmaicone, obejmując górskie szczyty, zielone doliny i malownicze zamki. Ludność Transylwanii składa się z różnych grup etnicznych, co wpływa na różnorodność kulinarna i językową. Współczesna Transylwania to także centrum turystyki, przyciągającego miłośników przyrody i historii. Miasta takie jak Braszów czy Sibiu zachowują średniowieczny urok, a tradycje ludowe są żywe w codziennym życiu. Transylwania jest fascynującym połączeniem dziedzictwa kulturowego, piękna przyrody i tajemniczej atmosfery, która przyciąga podróżnych z całego świata.

TERMINY:

  • 22 – 25.08.2024 – lista rezerwowa

PROGRAM:

Dzień I

Wyjazd w godzinach wieczornych. Nocny przejazd.

 

Dzień II

Odkrywanie Rumunii zaczniemy od strasznie… fajnych miejsc. Sighisoara to jedno z najpiękniejszych miast Transylwanii, urodził się w niej legendarny Dracula! Podróżując tropem słynnego wampira odwiedzimy też malowniczo położony Zamek Bran, gdzie mieszkał.

 

Dzień III

To będzie dzień wędrowania i podziwiania niesamowitych widoków. Zobaczymy z zewnątrz zamek Fogarasz i trasą Transfogaraską ruszymy nad Jezioro Bâlea, by wyruszyć pieszo w otaczające je góry Fogaraskie.

Wieczorem czeka nas wieczór z lokalną kuchnią i muzyką!

 

Dzień IV

Ostatniego dnia podziwiać będziemy stare, siedmiogrodzkie miasta: zachwycający Sybin i miasto- fortecę z potężną cytadelą – Albę Iulię! Do Polski wrócimy późno w nocy (ok. 2:00 następnego dnia).

CENA

1 360 zł + 30 euro
Przy zapisie płatna zaliczka - 400 zł, reszta na miesiąc przed wycieczką (nie wcześniej)

CENA W PLN:

transport, ubezpieczenie NNW i KL, opieka pilota, lokalni przewodnicy, 2 noclegi ze śniadaniem i kolacją, TFP, TFG.

CENA W EURO:

bilety wstępu: Zamek Bran, regionalny wieczór, płatne w autokarze

WYCIECZKA REALIZOWANA PRZY WSPÓŁPRACY:

REZERWACJA:

W ciągu 48 h od wypełnienia formularza rezerwacyjnego dostaniesz od nas maila z potwierdzeniem rezerwacji i danymi do wpłaty.
Wypełnienie formularza jest jednoznaczne z rezerwacją wstępną miejsca na wycieczce. Rezerwacja stała następuje po wpłaceniu zaliczki. Masz na to 3 dni robocze od momentu otrzymania maila z potwierdzeniem.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA:

Oficjalną walutą w Rumunii jest lej rumuński (RON). Rekomendujemy posiadanie trochę gotówki w lejach, ale większość miejsc akceptuje również karty płatnicze.

Aby wjechać do Rumunii, potrzebujesz ważnego paszportu lub dowodu osobistego (min 6 miesięcy ważności). Dzieci powinny posiadać te same dokumenty. Jeśli nie podróżują z rodzicami/opiekunami prawnymi, ich opiekunowie powinni posiadać zgodę rodziców/opiekunów prawnych. Warto zabrać ze sobą też karę EKUZ.

W sierpniu możesz oczekiwać ciepłej i słonecznej pogody. Średnie temperatury wynoszą około 25-30 stopni Celsjusza, ale pamiętaj o zmianach temperatur w górach.

Przygotuj się na różnorodne warunki. Warto zabrać ze sobą wymagane dokumenty, odpowiednią ilość gotówki i kartę płatniczą. Dodatkowo, pamiętaj o ubraniach dostosowanych do wędrówek górskich, obuwie trekkingowe, kurtkę przeciwdeszczową, krem przeciwsłoneczny i aparat fotograficzny.