fbpx

WARSZAWA

Warszawa, stolica Polski, to miasto o niepowtarzalnym charakterze. Spacerując jej ulicami, czuje się pulsu historii, długiej i trudnej. Stare Miasto z rekonstruowanymi kamieniczkami i Rynkiem, przypomina o dawnych dziejach, ale to także miejsce spotkań, kawiarni i kulturalnych wydarzeń. Architektura Warszawy to mieszanka stylów: od gotyckich kościołów, przez renesansowe pałace, po nowoczesne wieżowce w biznesowej części miasta. Wilanów, z majestatycznym pałacem otoczonym ogrodami, to symbol renesansu w Polsce. Ale Warszawa to nie tylko zabytki. Jest też miastem nauki, biznesu i kultury. Muzea, teatry, festiwale – każdy znajdzie tu coś dla siebie. Stolica Polski to miejsce, które łączy przeszłość z teraźniejszością, oferując niezapomniane wrażenia i inspirujące doświadczenia.

TERMINY:

 • 20 – 21.01.2024

PROGRAM:

DZIEŃ I:

 • 4:30 – Wyjazd z Brzeska (Plac pod Biblioteką Powiatową).
 • 4:50 – Wyjazd z Bielczy (Plac pod Kościołem MB Anielskiej.
 • 5:30 – Wyjazd z Tarnowa (Plac przy Pomniku Witosa).
 • Muzeum Powstania Warszawskiego – zwiedzimy miejsce, które, przybliża tragiczną historię Powstania z 1944 roku. Wystawa prezentuje heroizm i determinację warszawiaków w walce o wolność. Eksponaty, multimedia i opowieści świadków historii w sposób poruszający oddają ducha tych dni i hołd pamięci poległych.
 • Stadion Narodowy – zwiedzimy majestatyczną budowlę, która stała się symbolem nowoczesności i sportowej pasji polaków. Wybudowany na Euro 2012, obiekt gościł już wiele ważnych wydarzeń sportowych i kulturalnych, przyciągając tłumy fanów z całego świata. Jego nowatorska architektura i dynamiczny design harmonijnie komponują się z otaczającym krajobrazem, czyniąc go nieodłącznym elementem panoramy stolicy. Wejdziemy do szatni, loży vip-owskich, a nawet spojrzymy na murawę okiem zawodników!
 • Obiadokolacja w hotelu, nocleg.

 

DZIEŃ II:

 • Śniadanie.
 • Pałac w Wilanowie –  zwiedzanie Pałacu w Wilanowie będzie podróżą w głąb historii i sztuki. Majestatyczne sale, bogate wnętrza i malownicze ogrody otwierają przed oczami odwiedzających świat dawnej świetności królewskiej rezydencji. Eksponaty, które zachowały się w niezmienionej formie, przywołują atmosferę dawnych czasów i ukazują bogactwo kultury oraz sztuki polskiego baroku oraz renesansu.
 • Łazienki Królewskie – przespacerujemy się po parku, w którym  natura splata się z architekturą, tworząc malowniczy pejzaż miejski o długiej historii. To miejsce, gdzie pałacowe wnętrza, malownicze fontanny i rozległe ogrody przenoszą odwiedzających w czasy królewskiej świetności, oddając ducha kultury i rekreacji epoki.
 • Przejazd Traktem Królewskim: Al. Ujazdowskie, Nowy Świat, ambasady, Sejm i Senat. 
   
 • Spacer po Starym Mieście, zobaczymy m.in.: Zamek Królewski (z zewnątrz), ul. Świętojańską, Archikatedrę św. Jana, Kanonie, Rynek Starego Miasta, mury miejskie, najwęższą kamienicę i najkrótszą ulicę w Warszawie, pomnik Małego Powstańca oraz Szewca Jana Kalińskiego. Krakowskie Przedmieścia: pomnik Adama Mickiewicza, Pałac Prezydencki, Grób Nieznanego Żołnierza.
 • Powrót do Tarnowa, Bielczy, Brzeska.

CENA

20 - 21.01.2024 - 585 zł

W CENIE:

Transport, ubezpieczenie NNW, 1 nocleg, obiadokolacja, śniadanie, pilot, lokalni przewodnicy, bilety wstępu: Stadion Narodowy, Muzeum Powstania Warszawskiego, Pałac w Wilanowie.

WYCIECZKA REALIZOWANA PRZY WSPÓŁPRACY:

Gminny Ośrodek Kultury w Borzęcinie

REZERWACJA:

UWAGA:

 • W ciągu 24 h od wypełnienia formularza rezerwacyjnego dostaniesz od nas maila z potwierdzeniem rezerwacji i danymi do wpłaty lub prośbą o kontakt w celu zrealizowania bonu turystycznego.
  Wypełnienie formularza jest jednoznaczne z rezerwacją wstępną miejsca na wycieczce. Rezerwacja stała następuje po opłaceniu wycieczki.
  Zastrzegamy sobie prawo do odwołania wycieczki w przypadku nieuzbierania grupy min. 25 osób.