fbpx

WĘGRY PÓŁNOCNE

Mówi się, że na Węgrzech, wszystko to, co poza Budapesztem to prowincja. Może coś w tym jest. Ale… jak cudowna jest ta prowincja! Przekonajcie się sami, zwiedzając z nami urocze węgierskie miasteczka północnych Węgier. Region Gór Tokajskich, gdzie produkowane jest słynne wino, Sárospatak, na którego obrzeżach zobaczymy piwniczki przypominające domki hobbitów oraz jego niezwykle cenne zabytki: Kolegium Kalwińskie, Bazylikę św. Elżbiety i Zamek Rakoczego. Nieco większy Eger zachwyci Was barokowymi kościołami, pięknymi, kolorowymi kamienicami i Muzeum Marcepanu! Na koniec zaś proponujemy zapoznanie się z węgierską kuchnią w postaci bogracza (gulasz) i będziemy degustować wino! Wycieczka idealna dla grup dorosłych, grup zawodowych, wycieczka dla kół gospodyń i wycieczka dla seniorów!

PROGRAM:

 • Wyjazd we wczesnych godzinach porannych.
 • Sárospatak – spacer z przewodnikiem po tym średniowiecznym mieście, w którym urodziła się św. Elżbieta Węgierska, nazywanym węgierskim Gnieznem. Zobaczymy m.in. Kolegium Kalwińskie, nazywane Atenami nad Bodrogiem, czy Kościół św. Elżbiety.
 • Hercegkút – tuż za miastem przespacerujemy się pomiędzy słynnymi piwniczkami wyglądającymi jak domki hobbitów.
 • Zamek Rakoczego – zwiedzanie XVI-wiecznego zamku położonego na wzniesieniu ponad miastem. Zobaczymy słynną salę rycerską, komnaty z wyposażeniem z czasów austriackich i czerwoną wieżę. Z Murów zamku roztaczają się widoki na region Tokaju. (zwiedzanie indywidualne ze wstępem przewodnika)
 • Eger – Spacer po mieście podczas, którego zobaczymy zabytkowe centrum – m.in. muzułmański minaret, Bazylikę św. Michała i Jana, kościół św. Antoniego, czy Istvána Dobó. (Dodatkowo możliwe wejście do Muzeum Marcepanu – + 1500 HUF).
 • Dolina Pięknej Pani – udział w degustacji aż 5 rodzajów lokalnego wina i posilimy się bograczem, najbardziej znanym węgierskim daniem (gulasz).
 • Czas na zakupy.
 • Powrót w godzinach nocnych.

W CENIE:

Przejazd autokarem/busem, ubezpieczenie NNW i KL, opieka pilota-przewodnika, przewodnik lokalny, bilety wstępu: Zamek Rakoczego.

DODATKOWO PŁATNE:

12 euro – degustacja wina + bogracz

CENA

od 245 PLN/os dorosła

*przy grupie minimum 40-osobowej, wyjeżdżającej z Noweg Sącza lub okolic do 20 km — mniejsze grupy prosimy o kontakt.

*Przy większej grupie możliwość negocjacji ceny!

 

Wypełnij formularz, a my przygotujemy ofertę dla Twojej grupy:

COŚ WIĘCEJ?:

 • Baseny termalne w Miszkolcu – jeśli chcecie się bardziej zrelaksować to możemy poszerzyć program o 3-godzinny pobyt na basenach termalnych, znajdujących się w naturalnych grotach!
 • Jaskinia Bardla – to propozycja dla wszystkich tych, którzy szukają wrażeń. Zejdziemy pod ziemię do jednej z najpiękniejszych węgierskich jaskiń. Zwiedzanie w języku angielskim.
 • Zamek Boldogkő – zwiedzanie XIII-wiecznego zamku (indywidualne), z którego rozpościera się piękny widok na Tokaj.
 • Egerszalók – pobyt na basenach termalnych w miejscu zwanym doliną wód leczniczych .

UWAGA:

 • Cena kalkulowana dla grup wyjeżdżających z Nowego Sącza i okolic (w promieniu do 20 km). Chętnie przygotujemy ofertę dla grup z innych miejscowości — napisz do nas i pamiętaj, nie zawsze będzie to oznaczać podwyżkę ceny, wszytko zależy od miejsca wyjazdu.
 • Z powodu inflacji i niestabilnej sytuacji gospodarczej, a co za tym idzie dynamicznie zmieniającej się sytuacji podmiotów gospodarczych, również działających w turystyce (hoteli, firm transportowych, atrakcji turystycznych) informujemy, iż imprezy będą kalkulowane na bieżąco, po potwierdzeniu kosztów usług i dostępności u naszych kontrahentów. Prosimy o wyrozumiałość, gdyż działania te mają na celu przede wszystkim troskę o Państwa, aby dostać wiążącą ofertę, skontaktuj się z nami.
 • Zastrzegamy sobie prawo do zmian kolejności zwiedzania, a także zmian wynikających z niedostępności danych obiektów lub życzeń danej grupy. Wszystko uzgodnimy razem przed rozpoczęciem wycieczki.
 • Posiadacie własny transport? Napisz do nas, a my skalkulujemy cenę wycieczki, uwzględniając Wasz autokar.