fbpx

Główny Szlak Beskidzki

ETAP i - BESKID śLĄSKI

22-23.04.2023

PROGRAM

Już 22-23.04.2023 r. zapraszamy Was na I Etap naszej wyprawy Głównym Szlakiem Beskidzkim. Pokonamy razem prawie 54 km podczas dwóch, niezwykłych dni. Będziemy podziwiać malowniczy Beskid Śląski, poznawać jego historię i integrować się z uczestnikami wyprawy!

.

22.04.2022

Pierwszego dnia trasę rozpoczniemy w Ustroniu-Zdroju. To tam, przy dworcu PKP znajduje się “czerwona” kropka”, symbol początku lub końca szlaku. Ruszymy malowniczymi ścieżkami Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego, które poprowadzą nas zboczami Równicy (884 m n.p.m). Po zejściu z Równicy przekroczymy Wisłę i rozpoczniemy podejście na Czantorię Wielką (995 m n.p.m). Pod szczytem znajduje się rezerwat leśny “Czantoria” z żyzną buczyną karpacką. Przez szczyt przebiega granica Polski i Czech. Jest zalesiony, ale po stronie czeskiej znajduje się wieża widokowa. Następnie, aż do Kiczor (989 m n.p.m) wędrować będziemy wzdłuż granicy. Kolejne szczyty, które zdobędziemy to Wielki Soszów (885 m n.p.m), Mały Stożek (843 m n.p.m) oraz Wielki Stożek (978 m n.p.m), pod którym znajduje się schronisko PTTK. Idąc przez Kiczory (990 m n.p.m), zejdziemy na przełęcz Kubalonka (758 m n.p.m.), skąd autobus zabierze nas do miejsca noclegowego. Wieczorem czek nas kolacja i wspólna integracja!

23.04.2023

Drugiego dnia po śniadaniu wyruszymy w kierunku Szarculi (803 m n.p.m), skąd podejdziemy na Stecówkę (762 m n.p.m) i w końcu na Baranią Górę (1 220 m n.p.m). Na szczycie znajduje się wieża widokowa, a nieco przed nim, na Przysłopie, schronisko PTTK. To tutaj znajdują się młaki, z których swój początek czerpią potoki tworzące Czarną Wisełkę. Ta zaś, po połączeniu z Białą Wisełką tworzy Wisłę. Przez Magurkę Wiślańską (1 140 m n.p.m) i Magurkę Radzichowską (1 108 m n.p.m) zejdziemy do Węgierskiej górki, gdzie zakończymy pierwszy etap Głównego Szlaku Beskidzkiego. Przekraczając rzekę Sołę w Węgierskiej Górce, opuścimy Beskid Śląski, a w kolejnych etapach naszej przygody wędrować będziemy już przez Beskid Żywiecki.

.

CENA

370 ZŁ/OS

W cenie: transport z Brzeska, ubezpieczenie NNW, opieka przewodnika beskidzkiego, 1 nocleg w pokojach 2-4 osobowych, 1 kolacja, 1 śniadanie, książeczka do zbierania punktów GOT.

ZAPISZ SIĘ NA WYCIECZKĘ

warunki uczestnictwa

Przed zapisaniem się na wycieczkę zapoznaj się z warunkami uczestnictwa Biura Podróży Kamrat Travel, które znajdziesz tutaj, ogólnymi warunkami ubezpieczenia, które znajdują się tutaj oraz informacją o Przetwarzaniu Danych Osobowych przez Biuro Podróży Kamrat Travel.

WRÓĆ DO INFORMACJI O GSB